פוריות

על העובדה כי נשים הן ללא ספק האחראיות על העיקריות על המשכיות המין האנושי, אין עוררין. הרפואה המערבית והרפואה הסינית יסכימו, כי פוריותה של האישה היא החשובה ביותר על מנת להתפתח ולהקים משפחה.

נשים רבות ברחבי העולם סובלות מבעיות אי פריון שונות ומגוונות, דווקא בגיל הפוריות שלהן. בספרות הסינית הרפואית מתועדים כ-4.5 מיליון זוגות עם בעיות פוריות מדי שנה. דיקור סיני הינו טיפול אפקטיבי המסייע לטפל בבעיות פוריות, בעיקר על ידי הפחתת המתח, הגברת זרימת הדם לאיברי הרבייה ואיזון המערכת האנדוקרינית, שהיא מערכת ההורמונים בגוף האישה.

הרפואה הסינית מאמינה כי הכליות הן האיבר שאוצר את האנרגיה בגופנו וגם הן שאחראיות על האנרגיה המגיעה למערכת הרבייה של האישה, לרחם, לשחלות ולביציות. כך שבאמצעות טיפול התעלות אנרגיית הצ'י, המתרכזת בכליות, ניתן לרפא ולשפר את ביצועיהם של אותם האיברים.

הרפואה המערבית דווקא מעודדת נשים וגברים הסובלים מבעיות פריון לשלב במהלך הטיפולים הקונבנציונאליים שלהם, טיפולי דיקור אלטרנטיביים. מחקרים רבים מראים על הקשר הקיים בין דיקור לבין עליה באחוזי הפריון אצל המטופלים. באמצעות הדיקור הסיני ניתן לטפל באפקטיביות בתופעות של רירית דקה מידי, שחלות פוליציסטיות וחוסר איזון הורמונאלי, ווסת שאלאינו סדירה והן טיפול בבעיית אי פריון מסיבות שאינן ברורות, על ידי הפחתת הלחץ והמתח בגוף ושחרור חסימות הקשורות למערכת הרבייה.

70% מהאוכלוסייה הסינית משתמשים בדיקור ובצמחי מרפא סיניים כשיטת טיפול עיקרית. על פי אמונתם, ניתן למצוא את היתרונות של דיקור סיני והרפואה הסינית המסורתית (TCM) גם בטיפול בבני זוג עקרים. השילוב של צמחי מרפא יחד עם טיפולי הדיקור, יוצרים טיפול אפקטיבי בעל תוצאות מוכחות מצוינות.

טיפולים