הרזיה

עודף משקל היא תופעה מוכרת וסובלים ממנה אחוזים גדולים מן האוכלוסייה ברחבי העולם. אנשים רבים הסובלים בעודף משקל ומהתסמינים הבריאותיים הנובעים ממנו, נוטים להתפשר ולהיעזר בטיפולים שונים האמורים לסייע להם להיפטר מהקילוגרמים העודפים ולשמור על בריאותם.

לאורך השנים נחשפנו לשיטות הרזייה שונות ומגוונות, בהם הימנעות גורפת ממזונות מסוימים, שימוש בכדורים עמוסי סיבים שמטרתם למלא את הבטן ולהרגיע את התיאבון ואפילו ניתוחים מורכבים ומסוכנים כמו קיצור קיבה. דיאטות ושיטות הרזייה שונות, אכן יכולות להניב תוצאות ולסייע לאותו אדם לרזות ואף לשפר את בריאותו. אך האם שיטות אלו הן הטובות והבטוחות ביותר?
לא בטוח.

שימו לב – עודף משקל הוא אינו סיבה אלא תוצאה. למשקל עודף יכולות להיות סיבות רבות ולכן דרכי הטיפול הן שונות. דיקור סיני "אקופונטורה" הוא טיפול סיבתי, באמצעותו ניתן לאבחן ולטפל באפקטיביות בשורש הבעיה. מכיוון שהסיבות לעלייה במשקל הן מגוונות, יש להבין תחילה מהו הגורם לתופעה!

מהן הסיבות לעודף משקל?

בעיה מטבולית: בעיה בתפקוד מערכת העיכול, המונעת ממזונות מסוימים להתעכל בצורה ברצויה וכן פוגעת בחילוף החומרים התקין, המסייע לירידה במשקל.

בלוטת התריס: בלוטת התריס אחראית גם היא על חילוף החומרים בגופנו, הן מערכת העיכול והן חילוף חומרים הורמונאלי. פעילות לא סדירה ותקינה של הבלוטה עלולה לגרום לעליה במשקל.

תאבון עודף: השתוקקות למוצרי מזון שונים, בהם מתוקים, הוא משהו שניתן לשלוט בו. לא רק באמצעות דיאטה קשוחה אלא גם באמצעות דיקור המסייע בדיכוי החשקים הללו.

חוסר איזון הורמונאלי: חוסר איזון הורמונאלי מופיע בעיקר בנשים אשר סובלות מעודף בהורמון הטסטוסטרון, שהוא ההורמון הגברי. הימצאותו של ההורמון ברמות גבוהות פוגע במחזור הנשי ובא לידי ביטוי בהיעדר ואיחור הווסת, דבר המוביל לעלייה במשקל.

בכל המצבים הגופניים הללו ניתן לטפל ביעילות באמצעות דיקור סיני, לאזן את ההורמונים ואת התהליכים בגוף. לאחר שיוצרים איזון ניתן לראות כיצד הירידה במשקל הופכת לתהליך נעים ונוח.

טיפולים