מיגרנות

מיגרנות הן כאבי ראש חדים התוקפים אחוזים גבוהים מן האוכלוסייה (לרוב בגילאי 20-40) ונגרמות בעקבות התרחבות של כלי הדם באזור הראש. למיגרנות נקודות כאב עיקריות באזור הרקות, הגבות והעורף והן עלולות לחוש ככאב עז ופועם, ממש כמו ממש כמו הדופק שלנו ואף להיות מלוות בבחילות. סממן נוסף של המיגרנה הוא רגישות לאור לרעש, כך שאנשים הסובלים ממיגרנות ירצו לנוח במקום חשוך ושקט, עד שהכאב יחלוף.

הידעת?
נשים סובלות ממיגרנות יותר מגברים, הסיבה לכך היא רמת ההורמונים הגבוהה שבגופן. נראה כי נשים צעירות מתחילת לסבול מהופעתן של מגרנות החל מתחילת גיל הפוריות שלהן, עם קבלת הווסת ולאחר מכן סביב תאריך קבלת המחזור החודשי.

הרפואה המערבית מציעה אין ספור תרופות וכדורים שמטרתן לשכך את הכאב שלאחר הופעת המיגרנה ואפילו כדורים שמטרתם למנוע את הופעתה. התרופות מווסתות את התרחבות וכיווץ כלי הדם ולכך השפעות שונות ותופעות לוואי. מטופלים רבים בתרופות קונבנציונאליות מעידים כי אותן תרופות לא עזרו להעלים את כאב המיגרנה לחלוטין ולעיתים אף הגבירו את תחושת הבחילה.

על פי הרפואה הסינית, בעיות בכבד בשילוב עם ליחה יכולים לגרום למיגרנה. ראשית, בואו נסתכל על הכבד- הכבד כפי שאנו מכירים הוא איבר המאחסן דם. דברים רבים יכולים להשפיע על הכבד כגון מתח, כעס ועצבנות, כמו גם רעלים עודפים שחדרו אליו. למשל, כשאדם כועס חום גופו עולה, זו הסיבה שאנשים רבים מתלוננים כי במהלך התקף המיגרנה שלהם יש להם תחושה חמה בראש עם רצון לשתות הרבה מים.

האקופונקטורה (הדיקור הסיני) במקרה של טיפול בכאבי הראש, משתמשת בנקודות הדיקור הידועות ביכולת שלהן להרגעת כבד בעל פעילות יתר, שנובעת ממחשבות וכעסים. אנשים רבים מתעלמים מהכעסים שלהם, מפנימים אותם ונותנים לעצבים והמתח לחדור ולהצטבר בכבד שלהם. התוצאה השכיחה למקרים מהסוג הזה היא מיגרנה.

טיפולים