טיפול בסרטן

מחלת הסרטן הפכה לצערנו לאחת המחלות השכיחות של המאה ה- 21. מחלה הפוקדת מדי שנה יותר ויותר מבוגרים וילדים, שנאלצים להתמודד עם תופעות קשות וכן עם טיפולים אינטנסיביים ואף ניתוחים. מחקרים רבים מוכחים כי אכן קיים קשר בין המחלה לבין מצבו הנפשי של החולה – קשר סיבתי של גורם ותוצאה והן קשר המעכב או מעודד החלמה.

הרפואה המערבית הקונבנציונאלית, כוללת שיטות טיפול אינטנסיביות ולעיתים אגרסיביות, התוקפות את התאים הסרטניים בגוף, במטרה לחסל אותם. ניתוחים, הקרנות, כימותרפיה וטיפולים ביולוגיים חדשניים עליהם מתבססת הרפואה המערבית, מטפלים אך ורק בגוף הפיזי של האדם החולה ובתאים החולים. אך הטיפול האפקטיבי ביותר למחלת הסרטן יהיה דווקא טיפול המשלב רפואה אלטרנטיבית, בראש ובראשונה רפואה סינית – דיקור סיני וצמחי מרפא.

"אקופונטורה" דיקור סיני, יעיל מאוד עוד מהשלבים המוקדמים ביותר של מחלת הסרטן. דיקור מסייע באיזון כללי של הגוף והנפש הכוללים איזון הורמונאלי ונפשי. באמצעות טיפולים תכופים, הכוללים דיקור מחטים בשילוב תזונה ושצמחי מרפא, ניתן לטפל ביעילות בקשר שבין הגשמי לרוחני, בין הגוף לנפש. השיטה מתבססת על חוקי הטבע ולוקחת בחשבון את מצבו הבריאותי של המטופל, על מנת לאבחן ולטפל בצורה האפקטיבית ביותר.

טיפולי הדיקור של ד"ר ג'ק טובול מסתמכים על חמשת היסודות העתיקים ברפואה הסינית, שהם כמובן חמשת האלמנטים: אש, אדמה, מים, מתכת ועץ. לכל אחד מהאלמנטים מרכיב חשוב בחיי היום יום שלנו והן באיזון הגוף והנפש. באמצעות דיקור ניתן לאזן ולשמר סדר קיים, ובכך לרפא את הגוף ואיתו את הנפש ולהיפך. חשוב לציין כי טיפול מוקדם ושמירה מוקפדת על איזון הגוף, יסייעו במניעת המחלה, אך כמובן יתרמו רמות לתהליך ההחלמה, חיזוק הגוף והנפש.

טיפולים