חרדות ודיכאון

בשנים האחרונות תופסת תאוצה ההכרה של רופאים ומטופלים בתופעות של חדרה ודיכאון באמצעות הרפואה הסינית. עד היום, שיטות הטיפול המוכרות שבלטו בנוף הן שיחות אצל הפסיכולוג ותרופות פסיכיאטריות נוגדות חרדה ונוגדות דיכאון. התרופות הללו אכן יעילות במידה כזו או אחרת ומשתנה בין אדם לאדם.
אך לתרופות הללו יש גם לא מעט תופעות לוואי.

היתרון המשמעותי של הרפואה הסינית ובה "אקופונטורה" (דיקור סיני), הוא הטיפול הטבעי, שאינו כולל שימוש בכימיקליים והוא כמובן ללא תופעות לוואי.

תופעות נפשיות כמו חרדה ודיכאון, נובעות מחוסר איזון כימי בגוף ובאות לידי ביטוי במחסור בשינה או בעודף שינה, פחדים וחלומות, זיעה קרה, דופק מואץ, תחושת סטרס מתמשך ועוד. הטיפול התרופתי בתסמינים הללו אכן מועיל, אך הוא לא יותר מ"פלסטר", פתרון זמני לתופעה שתחזור מיד עם הפסקת נטילת התרופה. לכן, הרפואה הסינית העתיקה מתמקדת בשורש הבעיה ולא בתסמינים.

דיקור סיני יעיל במיוחד במקרים של חדרה ודכאון, משום שהוא מייחס חשיבות רבה לפקטור הסיבתי ומטפל באמצעות חמשת האלמנטים של תורת הדיקור העתיקה. תורה זו כולל חמשה יסודות: אש, אדמה, מתכת, מים ועץ. לכל אחד מהיסודות הללו השפעה ישירה על חיי היום יום שלנו וניתן לבודד אותו ולטפל בו לחוד או בשילוב יסודות נוספים.

דיקור לטיפול בחרדה ובדיכאון מוכיח את עצמו פעם אחר פעם. מטופלים רבים מעידים על הקלה משמעותית בתסמינים כבר מהטיפולים הראשונים ועל הקלה מתמשכת לאורך הזמן, עד להיעלמות מוחלטת. ד"ר ג'ק טובול מטפל בקליניקה שלו, ברפואה הסינית כבר למעלה מ- 15 שנה, סייע למאות מטופלים להיפטר ממצבי חרדה ודיכאון כרוניים ולשוב ונהל אורח חיים תקין, בריא ומאושר!

טיפולים