אלרגיות

אלרגיה פירושה תגובה שונה של המערכת החיסונית לחומרים אלרגנים שונים. אנשים רבים אלרגיים לחילופי עונות, במיוחד לפריחת האביב אך רבים אחרים אלרגיים לאבק, למזונות שונים, לעקיצות, ולחומרים שונים. תגובה קלה של האלרגיה תתבטא הנזלת, גודש באף, עיניים אדומות ודומעות, גרד ולעיתים אף כאבי ראש, עייפות וצפצופים באוזניים. תגובה קשה יותר של אלרגיה עשויה לבוא לידי ביטוי בקוצר נשימה, נפיחות בגרון ואפילו מוות.

מבוגרים וילדים הסובלים מאלרגיות שונות, ניגשים לרופאים השונים ולרוב מקבלים כדורים שיטפלו בסימפטומים של הופעת האלרגיה. אך מרבית התרופות לא יטפלו בשורש הבעיה ויסייעו במניעת או עיכוב הופעת סימני האלרגיה.

בדיוק כאן נכנסת לתמונה הרפואה הסינית הטבעית, המתבססת על אבחון יסודי ומציאת שורש הבעיה. דיקור סיני (אקופונקטורה) מאבחן ומטפל בנתיבי הזרימה של אנרגיית הצ'י בגופנו. הנתיבים הללו נקראים מרידיאנים והם מוליכים את האנרגיה בצורה רציפה, עד למקרים של חסימות, הבאות לידי ביטוי במחלות או בתסמינים בריאותיים פיזיים ונפשיים. באמצעות שיטת הדיקור הסיני ניתן לאבחן את החסימות הללו ולטפל בהן. כך למעשה ניתן גם לטפל באלרגיות ובעיקר בסימפטומים שלהן, על ידי אבחון מדויק והנחת מחטים דקיקות במקומות הנכונים, אשר משחרר את החסימות, מאפשר הובלה אנרגטית נכונה יותר ומאפשר לגוף להתמודד ביתר קלות עם תסמיני האלרגיה.

טיפול נכון ומוקדם באלרגיות יקל משמעותית על אנשים הסובלים מהן ויאפשר להם לשפר את איכות חייהם וליהנות מטיולים מחוץ לבית, מבלי לחוש באי נוחות, גודש באף ובסינוסים, פריחות ועוד.

טיפולים